Doradztwo Handlowe Na Trudnych Rynkach


Wprowadzanie firm na rynki trudne

Boimy się świata arabskiego ? Irytuje nas latynoska „manana” ?

Świat jest bardzo różnorodny i daje przedsiębiorcom wręcz nieograniczone możliwości rozwoju. Świat ten jednak w większości nie zna żadnych produktów ani usług pochodzenia polskiego. Większość mieszkańców naszego globu nie wie nawet, gdzie leży Polska. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość przedsiębiorców zagranicznych nie wie, w jaki sposób mogłaby skorzystać na relacjach z firmami polskimi.

Druga sprawa to nasze rodzime stereotypy i uprzedzenia co do innych kultur. Nasz obraz świata często jest malowany relacjami z mediów masowych oraz opowieściami rodem z pobytu w hotelu all-inclusive w Hurghadzie. Boimy się świata arabskiego i najchętniej omijalibyśmy regiony, w których mieszkają Arabowie? Nie rozumiemy dlaczego tak długo rozmawia się z biznesmenami z Dalekiego Wschodu zanim dojdzie do konkretów? Irytuje nas latynoska wszechobecna „manana” ?

Moja firma jest po to, aby pomóc Państwu w poznaniu i zrozumieniu krajów odległych geograficznie i kulturowo. Innymi słowy, aby przestać się ich obawiać i zobaczyć je w znacznie szerszym kontekście niż dotychczas. Moim zdaniem jest to bowiem konieczne, aby zacząć nawiązywać relacje biznesowe.

Moje działania obejmują:

analizę rynku pod kątem danego produktu /usługi (otoczenie prawne, polityczne i finansowe)

opracowanie narzędzi sprzedaży wybranych produktów bądź usług

prezentowanie oferty wybranym kontrahentom lub organizacjom biznesowym za granicą

pomoc w zakładaniu oddziałów firmy lub tworzeniu nowej spółki w danym kraju

reprezentowanie firm na targach, zagranicznych misjach gospodarczych itp.

organizację pierwszego spotkania inicjującego rozmowy (w Polsce lub w kraju kontrahenta)

nadzorowanie procesu rozmów handlowych w celu doprowadzenia do podpisania kontraktu