Doradztwo Handlowe Na Trudnych Rynkach


Andrzej Minkiewicz

Jestem marketingowcem, dziennikarzem, miłośnikiem sprawnej komunikacji i storytellingu. Mam 20 -letnie doświadczenie pracy zarówno w dużej agencji reklamowej oraz jako samodzielny marketingowiec / freelancer.

Koordynowałem kilkadziesiąt kampanii reklamowych. Napisałem kilkadziesiąt artykułów, zrealizowałem sporo wywiadów, prowadziłem duże projekty od strony PR. Od kilku lat współtworzę zespół Popowski Advisory. Zajmuję się wsparciem komunikacyjnym i PR dla klientów firmy.

Drogę zawodową rozpocząłem w bankowości, szybko jednak przekonałem się, że ekonomiczne wykształcenie w połączeniu z naturą humanisty znacznie lepiej odnajdzie się w świecie kreacji, pisania i tworzenia. Doświadczenia marketingowego nabierałem pracując kilkanaście lat w agencjach reklamowych. Jako account manager zajmowałem się współtworzeniem strategii działań reklamowych i koordynowaniem kampanii dla wielu marek, min. Simplus, Peugeot, Philips Lighting, PKO, MK Cafe.

Współtworzyłem biuro podróży Easy Travel specjalizujące się w organizowaniu wyjazdów na wyspy greckie. Jako dyrektor marketingu byłem odpowiedzialny za wizerunek i promocję marki.

Tworzyłem koncepcję komunikacji i prowadziłem działania marketingowe i PR-owe dla unikalnej w środowisku podróżniczym wyprawy żeglarskiej jachtu POLONUS w 100-lecie wyprawy irlandzkiego podróżnika Sir Ernesta Shackletona. Pisałem artykuły, przeprowadzałem wywiady, prowadziłem  działania w social mediach, organizowałem spotkania promocyjne w całej Polsce. Wymyśliłem i zrealizowałem wyjątkowe spotkanie polskich żeglarzy z wnuczką słynnego podróżnika w Plymouth w Anglii.

Tworzyłem koncepcję i prowadziłem wszystkie działania promocyjne dla producenta farb jachtowych Teknos-Oliva w Gdyni.

Jestem pomysłodawcą i organizatorem jedynego w Polsce i jednego z nielicznych na świecie Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm. Festiwal odbywa się od 2011 i ma swoje edycje w kilku miastach w Polsce. JachtFilm jest rozpoznawalną marką w środowisku miłośników żeglarstwa, morza i outdooru.

Kocham storytelling. Uważam, że wciąż jest niedoceniany, a ma wielki potencjał w procesie budowania marek. Wiem, że „content is the king”.  W pracy nad treściami dla klientów kieruję się mottem amerykańskiego dziennikarza i pisarza Jamesa Gleicka: “When information is cheap, attention becomes expensive.


Andrzej Minkiewicz